Služby

Čoraz viac sa do popredia dostáva dôležitosť prevencie. Tak ako je dôležitý zdravý životný štýl, pohyb, zdravá strava, tak je nevyhnutná pre zdravie úst a zubov dokonalá hygiena. Pri dnešnej uponáhľanej dobe ani niet divu, že čistenie zubov často zanedbáme. Dokonalá hygiena je však jedným z pilierov prevencie pre zdravé zuby a zdravý parodont. Existujú 2 skupiny ochorení, ktorým vieme predísť správnou hygienou. Jedna postihuje zuby a druhá parodont. Podľa toho, aké baktérie máme v ústach, bojujeme buď s častými zubnými kazmi alebo s parodontitídou.

Profesionálna dentálna hygiena vám dá základné informácie o týchto ochoreniach, o tom ako im predísť, ako si správne čistiť zuby, aké pomôcky používať na čistenie zubov, ako si správne vybrať zubnú pastu a ďalšiu ústnu kozmetiku. Pri zubných kazoch je veľmi dôležité pochopiť aj akú úlohu zohráva zdravá strava, častosť prijímania cukrov a ako veľmi škodia sladené nápoje. Využite naše zubné “kúpele” a pomôžte vašim zubom, aby ste mali krásny a hlavne zdravý úsmev.

V našej ambulancii pracujeme s najmodernejším prístrojom na dentálnu hygienu a to s EMS prophylaxis master, ktorý bol vyvinutý tak, aby bol čo najšetrnejší k tvrdým a mäkkým tkanivám v ústach. S prístrojom Air-Flow®️ Prophylaxis Master pracujeme podľa protokolu Guided Biofilm Therapy (GBT). Ide o kombináciu pieskovania a svetelného ultrazvuku pre kompletné odstraňovanie bakteriálneho povlaku, pigmentácií, zubného kameňa a leštenie zubov s technológiami AIRFLOW®️, PERIOFLOW®️ a PIEZON®️ NO PAIN. Poskytuje vylepšenú efektivitu, šetrnosť, komfort pre pacienta bez bolesti a v súlade s najnovšími hygienickými štandardmi. Zabezpečuje vyšší komfort pacienta aj vďaka regulovateľnému ohrevu vody u pieskovača aj u ultrazvuku. Čistenie je ako wellness zážitok. Ošetrenie je bezbolestné a nepoškodzuje zuby.

1.Odstránenie zubného kameňa

Tvorba zubného povlaku začína do pár minút od očistenia zubov. Ak nie je povlak dostatočne odstránený, na miestach kde zostane, postupne vzniká zubný kameň. Je to pevný nános, ktorý sa pri domácej dentálnej hygiene nedá odstrániť a negatívne vplýva na zdravie zubov a ďasien. Súčasťou profesionálnej dentálnej hygieny je odstránenie zubného kameňa ultrazvukovým nástrojom, kyretami a škrabkami, ktoré sú na tento úkon presne určené a zuby nepoškodia.

2.Inštruktáž a motivácia pacienta

Motivácia pacienta a následná inštruktáž je neoddeliteľná súčasť každého ošetrenia. Cieľom nie je len ošetriť pacienta, ale správne ho motivovať a inštruovať k domácej starostlivosti. Nie každý sa vie so zubnou kefkou dostať všade kde treba a každému vyhovuje niečo iné. Našou úlohou je nájsť pre vás správne pomôcky a ukázať vám správne techniky čistenia zubov. Kľúčom k úspechu je pristupovať ku každému individuálne.

3.Bielenie zubov

Keď už máme zdravé zuby, tak prečo by sme ich nemohli mať aj trošku krajšie, belšie? Bielenie zubov je ošetrenie, ktoré by malo byť vždy pod vedením zubného lekára alebo dentálnej hygieničky. Poznáme viac druhov bielenia zubov. Domáce, ambulantné alebo kombinované. Domáce bielenie prebieha podľa pokynov dentálnej hygieničky v domácom prostredí. Pacientovi sa zhotovia dlahy, do ktorých aplikuje preparát na bielenie zubov a nasadí si ich na svoje zuby. Je to veľmi jednoduchý a bezpečný proces, ktorý trvá niekoľko dní. Ambulantné bielenie prebieha priamo v ambulancii. Pacientovi sa natrie preparát priamo na zuby a nechá sa pôsobiť niekoľko minút. Výhoda je úspora času, kde už po hodine budete odchádzať s belším úsmevom, čo oceníte pred oslavou, svadbou, dovolenkou. Viac info priamo v našej ambulancii.

4.Pečatenie

Aj keď sú dnes štatistiky lepšie, stále sa nám nepodarilo zabrániť vzniku kazov na mliečnych zuboch detí, tým pádom sú ohrozené aj prerezávajúce sa trvalé zuby. Prevenciu zubného kazu u detí zabezpečujeme pečatením čerstvo prerezaných trvalých zubov. Je to bezbolestné ošetrenie, pri ktorom sa zub vyčistí a uzavrú sa ryhy na žuvacích plochách pečatidlom. Veľmi dôležité je uistiť sa, že zub je zdravý. Preto je najefektívnejšie ošetriť zub čo najrýchlejšie od momentu prerezania do dutiny.

5.Pieskovanie/AIR FLOW

V našej ambulancii využívame na pieskovanie najmodernejší EMS AIRFLOW PROPHYLAXIS MASTER. Už aj keď nemáme na zuboch pigmenty, s jemným práškom dokonale vieme “opieskovať” aj mäkký povlak plný baktérií a to bez poškodenia a dráždenia ďasna. Vďaka najnovším technológiám sa s airflowom vieme dostať aj pod ďasno, a tak dokonale zlikvidovať baktérie už aj pri parodontitíde. Pri silných zafarbeniach zubov a pigmentoch u fajčiarov, kávičkárov a čajíčkárov však vieme zuby vyčistiť vďaka pieskom určeným na silnejšie pigmenty. Po tomto výkone budú zuby vyzerať hneď belšie a zdravšie.

6.Dlahovanie

Dlahovanie zubov je spôsob stabilizácie kývavých zubov po preliečenej parodontitíde. Pacienti, ktorých trápi zápal parodontu musia po preliečení znášať následky ako sú kývavé, citlivé zuby s obmedzenou funkciou žuvania. Dlahovanie pomocou skleneného vlákna zabezpečí, že sa zuby „spoja“ do jedného celku a teda zabezpečíme obnovenie funkcie žuvania, predĺžime životnosť zubov.

7.Fluoridácia

Fluoridy zohrávajú dôležitú úlohu v prevencii zubného kazu. Nachádzajú sa v zubných pastách, ústnych vodách, lakoch a géloch. Výhoda a hlavná úloha fluoridových preparátov je znižovanie účinku baktérii na zubnú sklovinu. Lokálna aplikácia priamo v ambulancii na tvrdé zubné tkanivá je veľmi efektívna a bezpečná. V našej ambulancii používame rôzne preparáty. Vhodné sú najmä pre ľudí s vysokým rizikom vzniku zubného kazu alebo pre pacientov, ktorých trápi citlivosť zubov.
fluoridacia